Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Miejskie Przedszkole

Nr 25 w Siedlcach

ul. Okrzei 22
08-110 Siedlce

Zapytaj nas
więcej / dodaj wpis

Aktualności

Bezpieczeństwo najważniejsze - goście z Policji w Siedlcach

„Bezpieczny przedszkolak” - goście w mundurach w naszym przedszkolu. Pierwsze tygodnie roku szkolnego to czas poświęcony bezpieczeństwu. Starsze przedszkolaki przypominają sobie poznane zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowy, a maluszki uczą się tego od podstaw. W ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak” 23 września gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów KMP Siedlce : sierż. szt. Małgorzatę Mazurek oraz sierż. szt. Daniela Soszyńskiego. Dzieci miały możliwość zapoznania się z umundurowaniem naszych gości oraz z urządzeniami, jakie wykorzystują w swojej pracy. Nasze przedszkolaki mogły również podzielić się swoją wiedzą na temat, jak bezpiecznie podróżujemy do przedszkola (oczywiście w fotelikach i zapięci pasami). Wspólnie obejrzeliśmy bajkę edukacyjną pt. „Omnikopter Limonijada”, podczas której rozwiązywaliśmy trudne zadania. Wielką frajdę sprawił dzieciom udział w odgrywaniu scenek z ruchu drogowego (wszyscy chcieli być samochodzikami, ale nie zabrakło też pieszych, którzy prezentowali praktyczne umiejętności poruszania się po pasach). Na koniec spotkania, to na co większość czekała – pokaz radiowozu. I chłopcy, i dziewczynki – wszyscy z zaciekawieniem oglądali od środka samochód, jakim przybyli nasi goście. Potem już tylko rozpoznawanie sygnałów dźwiękowych (słychać nas było chyba w całej okolicy) i przyszła pora się pożegnać. Wszyscy obiecaliśmy, że wiadomości zdobyte podczas tego spotkania będziemy wykorzystywać na każdym kroku i zawsze pamiętać o bezpieczeństwie.

Pozostałe informacje
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem