Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Miejskie Przedszkole

Nr 25 w Siedlcach

ul. Okrzei 22
08-110 Siedlce

Zapytaj nas
więcej / dodaj wpis

Aktualności

Zajęcia online dla rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca - Monika Mackiewicz

Mackiewicz Monika- nauczyciel mianowany

maj 2020

3 latki

zajęcia online/edukacja zdalna

 

 

Zajęcia online dla rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca

 

Temat: Zajęcia bez słów „Obraz dla Mamy i Taty”

 

Cele:

Rozwijanie koncentracji uwagi poprzez uważne odtwarzanie czynności nauczyciela.

Wzmocnienie więzi między dziećmi i rodzicami.

Uświadamianie, że rodzice mają swoje święto.

 

Metody: czynna, aktywizująca – zajęcia bez słów, oglądowa

 

Formy: indywidualna

 

Pomoce dydaktyczne: kartka A4, kredki: zielona, czerwona, niebieska, różowa, żółta, klej, wycięte kontury kwiatów, czerwona farba, grubszy pędzel, pojemnik z wodą wedle potrzeby, nagrania utworów A. Chartanowicz „Dzień dobry”, „Na kwitnącą wrażliwość”, muzyka relaksacyjna dla dzieci, dwa serduszka wycięte z czerwonego papieru bądź pokolorowane na czerwono.

 

Przebieg zajęć:

  1. Powitanie

Powitanie rodziców i dzieci.

 

  1. Zabawa muzyczno ruchowa przy utworze A. Chartanowicz „Dzień dobry”

Dzieci razem z nauczycielem bawią się i tańczą do utworu.

 

  1. Wykonanie pracy plastycznej „Obraz dla Mamy i Taty” – zajęcia bez słów.

 

Zadaniem dzieci jest przy włączonej muzyce relaksacyjnej stworzenie obrazka, którego powstawanie nauczyciel krok po kroku prezentuje na tablicy. Przy wykonywaniu zadania nie odzywa się ani nauczyciel, ani dzieci.

Przed przystąpieniem do zadania sprawdzamy wspólnie z dziećmi czy mamy wszystkie potrzebne pomoce do stworzenia obrazka. Nauczyciel po kolei podnosi do góry kartkę na której będzie powstawał obrazek, poszczególne kredki, szablony kwiatów, rolkę po papierze, farbę, klej. Dzieci również podnoszą do góry to, co nauczyciel trzyma w dłoni. W ten sposób następuje sprawdzenie, czy każde dziecko jest prawidłowo przygotowane do zajęć.

Należy powiedzieć dzieciom, że zajęcia będą odbywały się bez użycia słów. Pytania można zadawać teraz, a w momencie włączenia muzyki nikt już nie mówi, jedynie uważnie obserwuje nauczyciela i wykonuje to samo co on.

Muzyka zostaje włączona. Prace zaczynamy od położenia przez sobą kartki we właściwym położeniu czyli poziomo. Następnie bierzemy do ręki kredkę w kolorze zielonym i rysujemy w dolnej części kartki pionowe linie, które będą naszą trawą. Sięgamy po gotowy kontur tulipana i kolorujemy jego kielich na czerwono, łodygę na zielono. Smarujemy klejem i przyklejamy w lewym dolnym rogu. Następnym kwiatkiem jest niezapominajka, którą kolorujemy na niebiesko, środek na żółto, a łodygę na zielono i przyklejamy w prawym dolnym rogu. Bierzemy trzy stokrotki i kolorujemy płatki na różowo, a środki na żółto. Przyklejamy pomiędzy tulipanem, a niezapominajką. Teraz potrzebna nam będzie rolka po papierze toaletowym, która jest uformowana w kształt serca i czerwoną farbą malujemy jej kanty, tak aby można było wykonać sercowe stempelki ponad przyklejonymi kwiatami na kartce. Kiedy to wykonamy, wówczas nasza praca jest skończona. Odkładamy na chwilę na bok żeby przeschła.

Pozostałe informacje
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem