Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Miejskie Przedszkole

Nr 25 w Siedlcach

ul. Okrzei 22
08-110 Siedlce

Zapytaj nas
Super nic dodać nic ująć. Cudowne 4 lata spędzone w tym miejscu. Pozdrowienia dla p. Dyrektor, całej kadry pedagogicznej... Martyna
Serdecznie pozdrawiam panie z grona nauczycieli ktorych znam osobiscie.Zycze duzo zdrowia i milej pracy w tym pieknym i znanym... Skora
Jadłospis na obecny tydzien jest nieaktualny ;) nie ma gdzie indziej tego zgłosć to piszemy do księgi gości... roor
więcej / dodaj wpis

Przedszkole

Dzień kredki w grupie Smerfów i Biedronek

„22 LISTOPADA BIEDRONKI I SMERFY OBCHODZIŁY DZIEŃ KREDKI”

 

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
kolorowe kredki bardzo lubią mnie…”

 

        W ostatnim tygodniu nasze przedszkolaki bawiły się podczas kolorowego dnia z okazji Dnia Kredki. Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje emocje, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu oraz szkole.

   „Smerfy” wykorzystały Dzień Kredki do realizacji jednego z zadań projektowych „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy. Maskotka Kici Koci towarzyszyła nam podczas zabaw kolorowego dnia.

        Święto to jest w szczególny sposób związane jest z Przedszkolakami, ponieważ swoje pierwsze prace wykonują one właśnie kredką. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych zabaw. Nie zabrakło piosenki pt. „Kolorowe kredki” oraz teatrzyku „Kolorowe Kredki”. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowania, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych, ruchowych do zabaw z kodowaniem oraz do konkurencji  sprawnościowych.  Dzięki zabawom utrwaliliśmy nazwy kolorów.                                                                                                                                                        Nie wiadomo kiedy nasz szary, jesienny dzień  pokolorowaliśmy „na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo”… To był wesoły dzień!

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem