Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Rok 2006/2007

Spotkania adaptacyjne

"Przyjazne przedszkole" - spotkania adaptacyjne dla dzieci 3-letnich ...
W miesiącach maj-czerwiec w naszym przedszkolu już po raz kolejny odbyły się w naszym przedszkolu spotkania adaptacyjne dla dzieci, które po raz pierwszy przyjdą od września do przedszkola. Zebrania adaptacyjne odbyły się w godzinach popołudniowych. Każde z dzieci otrzymało zaproszenie imienne o spotkaniach. Pierwsze spotkanie miało charakter zapoznawczo-integracyjny. Dzieci wchodząc na salę otrzymały wizytówkę z własnym imieniem w celu łątwiejszego komunikowania się personelu z trzylatkami. Nastepnie pani dyrektor goraco powitała wszystkich przybyłych, zapoznała z personelem i zaprosiła do obejrzenia sali, kącików zaintersowań, łazienki. Potem nadszedł czas na zabawy z udziałem zarówno dzieci jak i dorosłych, wspólne pląsy i korowody. Jednak największą radość sprawiły "milusińskim" zabawy samorzutne w kąz=cikach z udziałem rodziców jak i nauczycielek. każdy z maluszków mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku i kompotu, bądź też pobawić się przy stoliku malując obrazek, układając puzzle, itp. W podobnej atmosferze, pełnej śmiechu i gwaru odbyło się drugie spotkanie, na które przybyli prawie wszyscy uczestnicy. Tym razem zaprosiliśmy na salę gimnastyczną. Tu czekała na nich niespodzianka. Trzylatki obejrzały teatrzyk pt. "Spotkanie w cukierni" w wykonaniu dzieci szęscioletnich. Ku naszej radości maluszki reagowały bardzo spontanicznie i żywo na to wszystko, co dizało się na scenie: śmiały się, klaskały, tupały nogami. Po przedstawieniu starszaki zaprosiły do wspólnych zabw ze śpiewem. Wszyscy byli mile zaskoczeni i większość dzieci chętnie i bez płaczu opuściła rodziców i wzięły udział w pląsach.Potem zaprosiliśmy wszystkich na spacer po przedskzolu i po ogrodzie przedszkolnym. Trzecie spotkanie rozpoczęliśmy występem edzieci 6-letnich, które zaprezentowały taniec hiszpański. Występ ten znalazł uznanie zarówno wśród najmłodszych widzów jak i dorosłej publiczności. Rodzice mieli okazję ponownego ujrzenia niewielkiego fragmentu pracy pedagogicznej. Po występie muzycznym zaprosiliśmy dzieci do udziału w zabawach ruchowych przy akompaniamencie pianina. trzylatki przed każdą zabawą wkładały emblematy i zamieniały się w różne zwierzątka i postaci. potrafiły juz bawić się przez kilka minut samodzielnie bez opieki rodziców. Aby pozwolić dzieciom odpocżąć po zabawie udaliśmy się na słodki poczęstunek do sąsiedniej sali. Na koniec zaprosiliśmy rodziców do odwiedzenia naszego przedszkola w okresie wakacyjnym i wręczyliśmy materiały dotyczące adaptacji dziecka w przedskzolu w formie poradnika. Sądzimy, iż wspólne zabawy dostarczyły wiele radości, zbliżyły obie strony. A nam nauczycielkom chodzi o nawiązanie dobrego kontaktu z dzieckiem i jego rodzicami. Mamy nadzieję, że przedszkole zacznie sie kojarzyć przyszłym przedszkolakom z czymś przyjemnym i bezpiecznym, a nie wrogim i obcym otoczeniem.
  Pozostałe informacje
  • Spotkania adaptacyjne
   Dzień Rodziny w 4-latkach trending_flat 24 maja 2006 roku w grupie 4 – latków uroczyście obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty
  • Spotkania adaptacyjne
   Spotkanie z pisarką D. Kardyńska trending_flat Spotkanie takie zdarza się raz na jakiś czas - pani, któa pisze dla dzieci wiersze ....
  • Spotkania adaptacyjne
   Dzień Rodziny w 3-latkach trending_flat W grupie 3 – latków w czwartek (25 maja) odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca...
  • Spotkania adaptacyjne
   Dzień Rodziny w 5-latkach trending_flat O tym święcie żadne dziecko nie zapomina ...
  • Spotkania adaptacyjne
   Dzień Rodziny w 6-latkach trending_flat Dnia 25 maja odwiedzili nas wspaniali i kochani goście - to nasi Rodzice...
  • Spotkania adaptacyjne
   Dzień Dziecka trending_flat ALe radość i uciecha - święto wszystkich dzieci ...
  • Spotkania adaptacyjne
   Teatrzyk "Maurycy uczy porządków" trending_flat Dzisiaj zawitała do przedszkola Dobra Wróżka i chłopczyk ...
  • Spotkania adaptacyjne
   Wycieczka do Kawęczyna trending_flat "Cudze chwalicie, swego nie znacie" - wycieczka marzeń - tego jeszcze nie widzieliśmy ...
  • Spotkania adaptacyjne
   Spotkanie z autorką Zofią Beszczyńską trending_flat Wiersze i bajki to dla dzieci coś pięknego, gdyż wcielają się w bohaterów...
  • Spotkania adaptacyjne
   Wycieczka do Niwisk trending_flat Ale nasze panie są kochane!!! Znowu zorganizowały nam wspaniałą wycieczkę z mnóstwo niespodzianek ...
  • Pożegnanie dzieci sześcioletnich trending_flat Pożegnanie sześciolatków - ale smutno ... Tak nie dawno żeśmy się poznali a już pożegnania nadszedł czas ...
  • Spotkania adaptacyjne
   Zakończenie roku szkolnego trending_flat Żegnamy już przedszkole: panie, zabawki i wrócimy tu po wakacjach, tak zadeklarowały dzieci ...
  Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
  Rozumiem