Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Rok 2007/2008

Jubileusz 20-lecia Miejskiego Przedszkola Nr 25 w Siedlcach

I takiej uroczystości u nas nie bylo oj nie było ...
„ 20-lat minęło...”-pod takim hasłem obchodziliśmy naszą przedszkolną uroczystość w dniu 10 października 2007 roku. Do tej imprezy przygotowywaliśmy się z dużym wyprzedzeniem. Nauczycielki zadbały o wystrój przedszkola i program artystyczny. Wszyscy pracownicy naszej placówki szukali sponsorów, ponieważ bez nich zorganizowanie tej uroczystości byłoby niemożliwe. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy znalazło się kilkanaście osób i firm o wielkim i szlachetnym sercu. Zorganizowanie jubileuszu naszego przedszkola stało się realne. Nad drzwiami wejściowymi zawieszony został napis informujący o nadchodzącym wydarzeniu. Wnętrze placówki zamieniło się w jesienną krainę, z mnóstwem kolorowych listeczków, muchomorów, borowików, w której zapanował podniosły nastrój. Główna część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, w której dekoracja przypominała bajkową krainę. Na wspólne świętowanie przybyli :Prezydent Miasta Siedlce- Wojciech Kudelski, Poseł – Krzysztof Tchórzewski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce i były rodzic naszego przedszkola- Adam Bobryk, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce- Sławomir Kurpiewski Zawitali także przedstawiciele kuratorium: Z-ca Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Katarzyna Kozioł, Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach Grażyna Staręga, Prezes Oddziału ZNP w Siedlcach- Maria Szmeja oraz byli dyrektorzy naszej placówki- Barbara Chomicka i Zofia Wołosiak. Przybyli dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, szkół i placówek, przedstawiciele Rady Rodziców –dawni i obecni-na czele z byłym przewodniczącym Henrykiem Dmowskim i obecną przewodnicząca Małgorzatą Marchel oraz absolwenci naszego przedszkola, dzieci i nauczyciele i cały personel administracyjno-obsługowy. Emeryci i byli pracownicy naszego przedszkola mieli okazję odwiedzić stare kąty i podzielić się wspomnieniami. Całą uroczystość prowadziła nasza koleżanka- Renata Szoplik. Jak nakazuje obyczaj, pierwsze słowa do wszystkich zebranych, skierowała obecna Pani Dyrektor Iwona Wasilewska, która powitała wszystkich gości, pracowników przedszkola i dzieci. Następnie głos zabrali przybyli goście m. in. Pan Prezydent, przedstawiciele kuratorium i Rady Rodziców. Byłe Panie dyrektorki, przedstawiły krótki zarys historii placówki, nie zapominając o ludziach w niej pracujących z wielkim zaangażowaniem i sercem. Ciepłe słowa, które padły z ich ust wywołały łezkę w oku, zwłaszcza u osób najdłużej pracujących w tej placówce. Miłym akcentem było uhonorowanie dyplomami- przez Panią Marię Szmeja -wieloletnich pracowników i działaczy ZNP. Przybyli na spotkanie goście składali na ręce Pani dyrektor życzenia , gratulacje, wręczali kwiaty i upominki w postaci książek z pięknymi dedykacjami i życzeniami dalszych sukcesów w pracy. Od władz miasta otrzymaliśmy wspaniały telewizor. Wszyscy uczestnicy uroczystości i dzieci, zostali obdarowani gadżetami z logo naszej placówki, w tym pięknym folderem zawierającym informację o historii i dniu dzisiejszym naszego przedszkola. Obchody 20-lecia istnienia przedszkola były doskonałą okazją do przypomnienia chlubnych dziejów placówki, w której od momentu powstania wiele się zmieniło. Dzisiaj przedszkole ma swoje logo, każda grupa ma swój znaczek i nazwę. Liczne puchary i dyplomy świadczą o tym, że zawsze dbaliśmy o dobre imię przedszkola i jego promocję w środowisku. Od wielu lat bierzemy udział w najważniejszych uroczystościach organizowanych na terenie miasta Siedlce. Są to m. in. Spartakiada Sportowa Przedszkoli, Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej, Festiwal Piosenki o Zdrowiu, Festiwal Kolęd i Pastorałek, Konkurs: „Piosenki moich rodziców”, różnorakie konkursy plastyczne i muzyczne. Staramy się dotrzymać kroku rozwojowi technicznemu, jaki ma obecnie miejsce. Dlatego mamy własną stronę internetową, która jest aktualizowana na bieżąco przez koleżankę Agnieszkę Dmowską. Wszystko, co robimy w naszym przedszkolu, jest przepojone ruchem, radością i humorem. Przenosimy to na zewnątrz, wzbogacając środowisko. Sukcesem przedszkola jest dobrze układająca się współpraca z rodzicami oraz poszukująca i twórcza postawa nauczycielek i innych pracowników przedszkola, tworzących warunki do radosnych przeżyć i działań dzieci. Dużym atutem jest też lokalizacja naszej placówki. Z dala od miejskiego hałasu i spalin, w otoczeniu uspokajającej zieleni i ciszy, co pozytywnie wpływa na naszych wychowanków. Naszą pracę doceniają też pensjonariusze „Domu nad Stawami” ,z którymi utrzymujemy stały kontakt. Tego jednak dnia to oni sprawili nam niespodziankę. Przy dźwiękach skrzypiec recytowali wiersze i śpiewali piosenki, tworząc tym samym prawdziwie rodzinną atmosferę. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z każdej grupy wiekowej przedstawiając krótką część artystyczną. Po występach dzieci przyszedł czas na naszych absolwentów, którzy zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Ich początek z cała pewnością zaczął się w przedszkolu. Na zakończenie części artystycznej wwieziono do sali olbrzymi tort ze świeczkami. Wszyscy zaśpiewali przedszkolny hymn-„Gdy dzień wstaje..” Świeczki zdmuchnęły dzieci. Goście udali się na uroczysty obiad, a dzieci do swoich sal, w których delektowały się tortem. Spotkanie przy stole było czasem refleksji, wspomnień, ale też czasem myślenia o przyszłości, która zależeć będzie od naszego zaangażowania, codziennej pracy oraz zjednania rodziców i całego środowiska lokalnego wokół spraw dzieci. Uroczystość zakończyła się złożeniem przez gości okolicznościowych wpisów w kronice przedszkolnej. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci, gdyż wszyscy kochamy nasze przedszkole, bo każdy z nas wkłada w nie cząstkę swojego życia.
    Pozostałe informacje
    Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
    Rozumiem