Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Miejskie Przedszkole

Nr 25 w Siedlcach

ul. Okrzei 22
08-110 Siedlce

Zapytaj nas
więcej / dodaj wpis

Rok 2014/2015

III miejsce w XX Jubileuszowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2015 – kategoria: taniec ludowy

12 maja spotkaliśmy się kolejny raz w tym roku na Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej, tym razem były to taneczne zmagania przedszkolaków (kategoria: taniec ludowy). Naszą placówkę reprezentowała grupa 6-latków i dwóch 5-latków, którzy zasilili grupę chłopców. Przed nami było nie łatwe zadanie, bowiem aż 7 zespołów przygotowało różne tańce ludowe. Był polonez, tańce warszawskie, tańce opoczyńskie, a wśród nich wiązanka tańców podlaskich w wykonaniu naszych przedszkolaków. Mali tancerze wspaniale prezentowali się na scenie w swoich ludowych strojach. Najpierw rozpoczęli wolniejszym walczykiem (był chodzony, zalecanki), aby nabrać tempa i ruszyć w rytm poleczki. Tu się dopiero działo-para za parą w podskokach przemierzała scenę, wirujące pary, z haczyków przechodzenie w mijanki (a nam migały przed oczami pomarańczowe spódnice i granatowe kamizelki). Ale co piękne to szybko mija, ukłon i zejście ze sceny. A oto nasze pary, które zaprezentowały taniec ludowy: Kuba Czarnocki i Marta Szaniawska, Mikołaj Kuś i Olga Szczepanik, Przemek Sprzączak i Kinga Sienicka. Piotrek Krasuski i Oliwia Ryszkowska, Szymon Sobolewski i Julia Ziemnicka, Hubert Derlatka i Ola Moskwiak, Wiktor Dymowski (gr. 5-latki) i Amelka Pierog oraz Mateusz Harasimiuk (gr. 5-latki) i Hania Nasiłowska. Z uśmiechniętymi buziakami wracaliśmy do przedszkola, kolejne miłe doświadczenia w życiu przedszkolaka. Nasza radość była jeszcze większa, gdy poznaliśmy wyniki: 3-miejsce dla naszego przedszkola. Wszyscy byliśmy bardzo dumni z naszych pociech. Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnych występów i odebrania nagrody. Brawo ! Opracowała: A. Baltaziuk
    Pozostałe informacje
    Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
    Rozumiem