Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Rok 2014/2015

„Pisanki, kraszanki, wiosenne malowanki”- wyjazd dzieci na przedstawienie teatralne.

24 marca nasze przedszkolaki ze wszystkich grup, pojechały do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na przedstawienie teatralne pt. „Pisanki, kraszanki, wiosenne malowanki”. Bajka grana przez czterech aktorów scen warszawskich, którzy wcielają się aż w dziewięć postaci. Bohaterowie to Marzenka i Adaś, czekają oni na przyjście Wiosny i zbliżające się Święta Wielkanocne. Niestety w Marzence budzi się zazdrość, która sprawia, że dziewczynka staje się zła i złośliwa. Na swej drodze spotyka Zimę (która wcale nie chce odejść) a w zamian za pomoc obdarza dziewczynkę mocą czarowania. Tak oto Marzanna (dawniej Marzenka) robi wszystko, aby powstrzymać przyjście Wiosny. Jednak czary jej nie wychodzą – Zająca, który chciał zostać królikiem i zasiać pierwsze ziarenko zamienia w psa. A ten kręci się wkoło i goni swój ogon. Kto teraz przywita Wiosnę ? Kto zasieje pierwsze ziarenko ? Czy Adaś odczaruje swoją siostrę ? Pani Ziemia nadal czeka na tego, kto wyzwoli ją z mocy Zimy i pozwoli słońcu ją ogrzewać. Całe szczęśćcie Adaś odnajduje swoją siostrę i jego braterska miłość sprawia, że serce Marzenki staje się dobre. Nasze przedszkolaki podczas przedstawienia bawią się doskonale, rozpoznają oznaki wiosny, śpiewają, a kiedy trzeba włączają się w przedstawienie. Na koniec poznają tradycyjne zdobienia jajek na Wielkanoc. W radosnych nastrojach wracamy do przedszkola. Nie musimy się martwić, bo u nas Wiosna zagościła na dobre. Opr. A. Baltaziuk
    Pozostałe informacje
    Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
    Rozumiem