Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Rok 2016/2017

Spotkanie z policjantami KMP Siedlce pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”

Spotkanie z policjantami KMP Siedlce pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”. Co roku organizowane są w naszym przedszkolu spotkania z policjantem ruchu drogowego pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”. Rozpoczynając kolejny rok szkolny - 12 października gościliśmy w naszej placówce asp. sztab. Janusza Cabaja i asp. Edytę Barycką z KMP Siedlce. Spotkania organizowane były w dwóch grupach. Maluchy średniaki i starszaki dobrze wiedzą, co to znaczy być bezpiecznym na ulicy, chodniku, podczas jazdy samochodem... Znaki drogowe znamy, na przejściu prawidłowo się poruszamy, o fotelikach i zapinaniu pasów pamiętamy – takie z nas zuchy ! Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie, na czym polega trudna i odpowiedzialna praca policjanta oraz obejrzeliśmy akcesoria potrzebne policjantowi w pracy (tarcza do zatrzymywania pojazdów, latarka, kajdanki), obejrzeliśmy również umundurowanie naszych gości. Podczas spotkania nasze przedszkolaki mogły wykazać się swoją wiedzą na temat: co to jest pojazd uprzywilejowany? jakie pojazdy uprzywilejowane znamy?, na koniec pochwaliliśmy się znajomością numerów alarmowych. Nasi goście zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas spacerów i wycieczek. Teraz już wiemy, jak ważne jest noszenie kamizelek i elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał odblaskowego misia, który będzie przypominał dzieciom, jak dbać o bezpieczeństwo na co dzień. Opracowała: A. Baltaziuk
    Pozostałe informacje
    Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
    Rozumiem