Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Miejskie Przedszkole

Nr 25 w Siedlcach

ul. Okrzei 22
08-110 Siedlce

Zapytaj nas
więcej / dodaj wpis

Rok 2017/2018

„Wielkie Igrzyska Ekologiczne z udziałem „Muchomorków” i ”Krasnali”

„Wielkie Igrzyska Ekologiczne z udziałem „Muchomorków” i ”Krasnali” organizowane przez ZUO Nasze przedszkolaki przyrodę kochają i o nią dbają, a z ekologią są „za pan brat”. 10 kwietnia 2018 r. dwie drużyny 4-osobowe z grupy 6-latków („Krasnale”: Weronika Lewtak, Nikodem Kukawski, Filip Jerzykowski, Zuzanna Romaniuk; „Muchomorki”: Jan Jastrzębski, Dominik Magdziak, Bartosz Centkowski, Oskar Wierzejski) reprezentowały nasze przedszkole na „Wielkich Igrzyskach Ekologicznych”, organizowanych już po raz drugi przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Igrzyska były finałem akcji „Ekologia z klasą”, w której uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola. Do zabawy przystąpiło bardzo dużo drużyn z siedleckich przedszkoli (widać, że tematyka ekologiczna jest bliska dzieciom). Podczas zawodów dzieci musiały wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną dotyczącą selektywnej zbiórki odpadów, ale też czekały na nie zadania praktyczne. Pełne zapału nasze przedszkolaki segregowały surowce wtórne, pokonywały tor przeszkód, wykazywały się wiedzą teoretyczną i praktyczną, a dodatkowo zbierały punkty za czas, jak na prawdziwe zawody przystało. Mimo trudności uśmiech nie schodził z buziaków naszych reprezentantów. Po każdej konkurencji dzieliły się swoimi przemyśleniami: „Czy dobrze odpowiedziałem?”, „Która odpowiedź była prawidłowa?” - pozostali koledzy z grupy, mocno wspierali nasze drużyny, dopingując ich z trybun. Kiedy zawody dobiegły końca i przyszła pora na podsumowanie wyników, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na finał. Obie drużyny: 6-latki „Krasnale” i 6-latki „Muchomorki” zebrały pokaźna liczbę punktów i zasługują na pochwałę. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę. Na koniec możemy pochwalić się nie byle jakim osiągnięciem – drużyna 6-latków „Muchomorków” zajęła III miejsce na Wielkich Igrzyskach Ekologicznych. Czeka na nas wspaniała nagroda – wszyscy finaliści przedszkolnej edycji wraz z opiekunem, wyruszają 24 kwietnia 2018 r. na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Będzie super ! O wrażeniach opowiemy po powrocie.
    Pozostałe informacje
    Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
    Rozumiem