Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Rok 2017/2018

Sala Widowiskowa „Podlasie” rozbrzmiewa piosenką patriotyczną - pierwsze sukcesy naszych przedszkolaków na festiwalu twórczości dziecięcej.

Sala Widowiskowa „Podlasie” rozbrzmiewa piosenką patriotyczną - pierwsze sukcesy naszych przedszkolaków na festiwalu twórczości dziecięcej. 8 maj 2018 r. w Sali Widowiskowej „Podlasie” było gwarno i wesoło, a to za sprawą zgromadzonych tam wykonawców. Tego dnia dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne na XXIII Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2018 – kategoria „piosenka” . Nasze przedszkole reprezentowali przedstawiciele grupy 6 – latków „Muchomorków”: Ala Liczewska i Oskar Wierzejski . Tematem wiodącym na tegorocznym festiwalu była piosenka patriotyczna , toteż nic dziwnego, że na scenie pojawiali się : mali żołnierze, mali patrioci ubrani w stroje nawiązujące do naszych barw narodowych i w strojach regionalnych . Piosenka patriotyczna to prawdziwe wyzwanie – podczas tego dnia dzieci wyśpiewały niemal całą historię Polski. Nastrojowe piosenki przeplatały się z tymi bardziej współczesnymi,. Nasze zuchy: Ala i Oskar zaśpiewali piosenkę pt. „Jestem Polakiem – to nasze zaproszenie do podróżny po pięknym naszym kraju. I tak swoją muzyczna przygodę rozpoczęli od Zakopanego, nic więc dziwnego, że ich stroje były czysto góralskie. Kolejno ukazywali piękne zakątki naszego kraju – Kraków, Warszawę, Toruń w tle prezentując barwy narodowe. Występ przed zgromadzona publicznością, na prawdziwej scenie w świetle reflektorów, okazał się bardzo udany, bowiem Ala i Oskar zostali wyróżnieni, spośród wielu wykonawców, za swoja interpretację piosenki. Cieszymy się bardzo z ich sukcesu i gratulujemy ! opr. A. Baltaziuk
    Pozostałe informacje
    Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
    Rozumiem