Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Miejskie Przedszkole

Nr 25 w Siedlcach

ul. Okrzei 22
08-110 Siedlce

Zapytaj nas
więcej / dodaj wpis

Rok 2018/2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, obchodzonego dnia 5 listopada grupa ,,Smerfów’’ oraz ,,Pszczółek’’ wzięła udział w bajkowym spotkaniu

W dniu 5 listopada przypominamy sobie bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ 5 listopad jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.          

               Dzień postaci z bajek wymagał od przedszkolaków wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

               Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Podsumowując: wspólne czytanie to świetna zabawa i sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu.

 

Rodzicu!!!

Zadbaj o to, aby Twoje dziecko znało jak najwięcej postaci z bajek!

 

A.Magryta  oraz  A.Moskwiak

Pozostałe informacje
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem