Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Miejskie Przedszkole

Nr 25 w Siedlcach

ul. Okrzei 22
08-110 Siedlce

Zapytaj nas
więcej / dodaj wpis

Rok 2021/2022

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data ta nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disneya.
 
Celem święta jest przypomnienie postaci z kultowych bajek, jak również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek. Bajek, w których postacie często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. Jest to również dzień promowania i rozwijania zainteresowań czytelniczych u dzieci.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.
 
Ten dzień w naszym przedszkolu obchodziły KRASNALE
 
Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Pozostałe informacje
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem