Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Rok 2021/2022

Dzień postaci z bajek

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U „SMERFÓW”
 
         5 listopada w grupie „Smerfy” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, nie była to data przypadkowa, jest to data urodzin Walta Disneya.
       Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. . Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na ich rolę wychowawczą i edukacyjną, często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw: koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.  Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały fragmentów bajek, bez problemów rozpoznawały też poszczególnych bohaterów po charakterystycznych strojach i rekwizytach. Były wspólne tańce i zabawy, rozpoznawaliśmy atrybuty postaci z bajek, dzieci mogły przebrać się za dowolną postać. Dzień ten sprawił dzieciom ogrom radości. 
Pozostałe informacje
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem