Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Miejskie Przedszkole

Nr 25 w Siedlcach

ul. Okrzei 22
08-110 Siedlce

Zapytaj nas
Super nic dodać nic ująć. Cudowne 4 lata spędzone w tym miejscu. Pozdrowienia dla p. Dyrektor, całej kadry pedagogicznej... Martyna
Serdecznie pozdrawiam panie z grona nauczycieli ktorych znam osobiscie.Zycze duzo zdrowia i milej pracy w tym pieknym i znanym... Skora
Jadłospis na obecny tydzien jest nieaktualny ;) nie ma gdzie indziej tego zgłosć to piszemy do księgi gości... roor
więcej / dodaj wpis

Nasza historia

Troszeczkę o naszej historii: od powstania do dzisiaj. Uwag kilka co się zmieniało przez tyle lat...ale zawsze na lepsze !!!

Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach powstało w 1987r. Pierwszy w historii rok przedszkolny 1987/1988 rozpoczął się nietypowo, bo w październiku. Wtedy to dyrektorem placówki została Pani Barbara Chomicka, a zastępca Pani Marta Sadłowska.

Już w 1988r. nastąpiła pierwsza poważna zmiana w funkcjonowaniu przedszkola, powołanie na stanowisko dyrektora otrzymała mgr Zofia Wołosiak, a 25 września 1988r. podpisana została umowa z P. U. H. "Produster", który został zakładem opiekuńczym placówki.

W czasach ówczesnych funkcjonowały tutaj cztery grupy wiekowe:

  • 3 - latki
  • 4 - latki
  • 5 - latki
  • 6 - latki

Kolejną znacząca zmiana było utworzenie w placówce dwóch dodatkowych oddziałów tzw. zerówek szkolnych, czyli grup dzieci 6 - letnich objętych jednorocznym oddziaływaniem i minimum programowym. Stało się to 1 września 1992r.

Nowym, ważnym dla placówki wydarzeniem była kolejna zmiana na stanowisku dyrektora. W 1996r. powierzenie obowiązków otrzymała mgr Iwona Wasilewska, która zajmuje to stanowisko do dnia dzisiejszego.

W 2005 roku dwie grupy "0" przeniesiono wraz z nauczycielkami do Szkoły Podstawowej Nr 9 w Siedlcach.

Obecnie Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach jest placówką pięciooddziałową obejmująca swoją opieką dzieci w wieku 2,5 - 6 lat, uczęszcza tutaj około 150 dzieci. Kadrę pedagogiczną łacznie z dyrektorem stanowi 13 osób, a zgrana grupa pracowników obsługi i administracji liczy 17 osób. Jest to zespół ludzi, którzy wszelkie swoje starania kierują w stronę wychowanków, chcąc jak najbardziej uprzyjemnić dzieciom pobyt w przedszkolu i sprawić, aby po długich latach pamiętaly, że pierwsze kroki w edukacji stawiały tutaj w Miejskim Przedszkolu Nr 25 w Siedlcach.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem