Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach

Logo BIP

Miejskie Przedszkole

Nr 25 w Siedlcach

ul. Okrzei 22
08-110 Siedlce

Zapytaj nas
Super nic dodać nic ująć. Cudowne 4 lata spędzone w tym miejscu. Pozdrowienia dla p. Dyrektor, całej kadry pedagogicznej... Martyna
Serdecznie pozdrawiam panie z grona nauczycieli ktorych znam osobiscie.Zycze duzo zdrowia i milej pracy w tym pieknym i znanym... Skora
Jadłospis na obecny tydzien jest nieaktualny ;) nie ma gdzie indziej tego zgłosć to piszemy do księgi gości... roor
więcej / dodaj wpis

Spacerkiem po przedszkolu

Wycieczka po przedszkolu

Jeśli chcecie zwiedzić przedszkole w wyobraźni to proszę ...

Szanowni Państwo!!!
Wybierzmy się na wycieczkę po Siedlcach, którą proponuję rozpocząć od zwiedzenia Miejskiego Przedszkola Nr 25. W tym celu udamy się na ul. Okrzei 22, gdzie z daleka zobaczymy interesujący nas obiekt. Duży, przestronny, wolnostojący budynek zachęca nas, abyśmy weszli do środka. Po przekroczeniu drzwi, na prawo znajdziemy gabinet intendentki. Tutaj interesantów przyjmuje pani Krystyna Czapska. To ona zamawia towar, dba o jadłospis i prawidłowe żywienie wychowanków, przyjmuje opłaty od rodziców i doskonale orientuje się w wielu ważnych sprawach. Zaraz obok jej gabinetu znajduje się toaleta, która spełnia wszelkie wymogi Unii Europejskiej. Po drugiej stronie korytarza znajduje się sala maluszków. To MISIE. Nauczycielkami w tej grupie są: mgr Agnieszka Rucińska i mgr Anna Baltaziuk, a o czystość i dostarczanie posiłków dba Pani Ewa Rojek. Pracuje tutaj też Pani Katarzyna Malesa, której uśmiech umila dzieciom pobyt w przedszkolu. Pod opieką tych Pań dzieciom na pewno będzie bardzo dobrze.
Po opuszczeniu sali Misiów, odwiedźmy szatnię dla dzieci, która znajduje się na holu dolnym i usytuowana jest w jego centralnej części. Każda grupa ma tutaj swoje półki, na których przedszkolaki mogą zastawić własne buty i ubrania. Aby maluchom było łatwiej na każdej półce znajduje się znaczek rozpoznawczy. Na dole zobaczymy już tylko jedną salę, gdzie w bieżącym roku szkolnym, bawić się będą trzylatki - KRASNALE. One również mają swoją łazienkę, gdzie na bieżąco uczą się samoobsługi. Każde z nich ma własną szufladkę, która mieści prace własne i drobiazgi przyniesione z domu. Nauczycielkami w tej grupie są: mgr Maria Cisłak i mgr Agnieszka Dmowska. To one pragną sprawić, żeby dzieci chętnie rozstawały się z rodzicami, wiedząc, że w przedszkolu nie grozi im nic złego. W pracy z dziećmi pomaga pani Aneta Gochnio, która piastuje ważną funkcję pomocy nauczyciela. Z Krasnalami pracuje też pani Agata Leszczyńska, która dba o porządek i przynosi posiłki.
Naprzeciwko wejścia do sali maluszków znajdują się drzwi do kuchni, ale o niej opowiem Państwu, kiedy udamy się na górę. Proszę uważać na schodach, wprawdzie są one bezpieczne dla dzieci, mają poręcze, ale czasami dorośli są mniej uważni niż dzieci, dlatego proszę o zachowanie bezpiecznych odstępów między parami i trzymajmy się mocno za rączki. I tak szczęśliwie dotarliśmy na górę, gdzie tuż przy schodach po prawej stronie znajduje się gabinet pani dyrektor. Jest nią mgr Iwona Wasilewska, od której w przedszkolu wiele zależy. To ona dba o prawidłowe funkcjonowanie placówki, nadzoruje pracę personelu i dba o bezpieczny pobyt dzieci w przedszkolu. Dla wychowanków jest miła i wyrozumiała, dla pracowników także, więc jej gabinet nie kojarzy się nikomu źle. Obok gabinetu dyrektora znajduje się pomieszczenie, gdzie pracuje główna księgowa pani Aneta Dąbrowska. Na czym polega praca księgowej? Na pewno każdy dobrze wie i nie trzeba tego tłumaczyć. Cztery kroki dalej kończy się hol górny, a w samym rogu jest wejście do jednej z sal. Jest to sala grupy czterolatki - BIEDRONKI. Pracują w niej panie: mgr Sylwia Kaszyńska i pani mgr Anna Karolewska. Pomaga w pracy i dba o porządek, przynosi ciepłe posiłki pani Grażyna Aftyka. Po drugiej stronie korytarza widzimy kolejne drzwi, to wejście do sali pięciolatków - SÓWEK. Panie z tej grupy to: pani mgr Elżbieta Kobylińska i ……. To one robią wszystko, aby dzieci chciały przychodzić do przedszkola i pozostawać w nim jak najdłużej. W tej sali dzieci również mają swoją łazienkę, gdzie na bieżąco uczą się samoobsługi. Każde z nich ma własną szufladkę, która mieści prace własne i drobiazgi przyniesione z domu. We wszelkich pracach porządkowych pomaga nauczycielkom pani Dorota Opalińska, która stara się również, aby sala była zawsze czysta i przygotowana do zajęć. Dba też o to, aby posiłki dostawały dzieci o wyznaczonej porze.
Następne wejście prowadzi do sali sześciolatków zwanych ŻABKAMI. W osiągnięciu wielu przydatnych umiejętności pomagają im panie: mgr Monika Mackiewicz i mgr Renata Szoplik. Szczególnie mocno pracują one nad dyscypliną swoich wychowanków, bo od lat wiadomo, że dzieci starsze są bardzo miłe, a przy tym bardzo ruchliwe i trzeba je nauczyć, że jest czas na zabawę i jest czas na zajęcia. W pracy z dziećmi pomaga Pani Magdalena Chmiel, miła, ciepła i sympatyczna. O ładny wygląd sali oraz o dostarczanie posiłków z kuchni dba w tej grupie pani Renata Biardzka.
Tuż za salą Żabek znajdują się drzwi do sali ostatniej już grupy. Tutaj pracują i bawią się czterolatki - SMERFY. To tutaj pani mgr Agnieszka Magryta i mgr Anna Moskwiak starają się tak pracować z dziećmi, żeby zdobywały one wiedzę mimochodem, odczuwając przy tym wielką radość z bycia przedszkolakiem. W tej grupie pracuje też pani Justyna Zabijak, która stara się, żeby sala była zawsze czysta i zadbana, a posiłki ciepłe i estetycznie podane na stoły dzieci. Drodzy Państwo ostatnim pomieszczeniem jest kuchnia. To tutaj powstają przepyszne posiłki, które przygotowują dla wszystkich cztery panie: Dorota Świderska, Anna Postrzygacz, Ewa Zielińska i Iwona Cabaj. Starają się one, aby potrawy były smaczne i kolorowe. Mają trudne zadanie, bo muszą przygotować trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i podwieczorek dla tak dużej ilości osób. Ich praca jest trudniejsza od kiedy przedszkole zaczęło przyjmować dzieci z alergią pokarmową, które wymagają przygotowywania specjalnych potraw. Miła informacją dotyczącą kuchni jest fakt, że w roku 2017 poddana ona zastała gruntownemu remontowi. Odnowiona została od podłogi po sufit, łącznie z całym wyposażeniem. Teraz jest taka jasna i czysta, że praca w niej będzie dla pań kucharek wielką przyjemnością.
Konserwatorem w naszym przedszkolu jest Pan Józef Krasuski, to on dba o to, aby wszystkie zabawki i sprzęty w przedszkolu były bezpieczne dla dzieci.
I tak obejrzeliśmy całe przedszkole wewnątrz. Możemy jeszcze udać się na plac zabaw, gdzie dzieci spędzają część wolnego czasu. W czasie roku szkolnego odbywają się tutaj niektóre zajęcia wychowawczo - dydaktyczne i różnorakie imprezy okolicznościowe. O ładny wygląd placu i terenu wokół przedszkola dba Pan Krzysztof Borkowski który dokłada wszelkich starań, żeby plac był ładny i bezpieczny.
I to już koniec naszej wycieczki po przedszkolu. Zapraszamy w nasze skromne progi.

 

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem